Niektóre choroby, które zagrażają społeczeństwu noszą miano cywilizacyjnych. Jedną z najbardziej dotkliwych jest prawdziwa epidemia otyłości. Nawet w dzisiejszych czasach stosunkowo niewielu ludzi uważa ją za zagrożenie, tymczasem nadwaga może być podłożem i przyczyną licznych chorób narządów wewnętrznych, układu krwionośnego i serca. Niestety statystki ilustrujące problemy zdrowotne społeczeństwa, pomimo wielu kampanii prozdrowotnych, stale rosną. Wobec zarysowanych tu problemów nietrudno wyobrazić sobie, że dietetyk w dzisiejszych czasach nie narzeka na brak pracy!


Przygotowanie do studiów na kierunku Dietetyka

Niezależnie od tego, czy zamierzasz aplikować do uczelni, która przeprowadza konkurs świadectw, czy też przyznaje indeks wszystkim chętnym, warto starać się w szkole średniej o świetne stopnie z chemii i biologii. Przedmioty te stanowią podstawę wiedzy dietetycznej i z pewnością przydadzą się na studiach. Koniecznie ucz się także języków obcych, bo ich znajomość stanowi zawsze dodatkowy atut w CV.

Studia dietetyczne

Przedmiot nauki leży na pograniczu medycyny, żywienia i biochemii, dlatego studia są bardzo ciekawe i adepci Dietetyki mogą się cieszyć niezwykle zróżnicowanymi formami zajęć dydaktycznych. Oprócz wykładów, uczestniczą oni w seminariach. Praktyczną stronę zawodu poznają w ramach praktyk, laboratoriów i ćwiczeń. Warto wspomnieć, że ilość wiedzy przeznaczonej do opanowania w trakcie całych studiów jest znaczna, dlatego kierunek ten może okazać się bardzo wymagający.

Absolwent Dietetyki na rynku pracy

Po uzyskaniu dyplomu dobrej uczelni można otworzyć swój własny gabinet dietetyczny, gdyż rozpoczęcie własnej działalności nie wymaga zbyt wielu inwestycji w sprzęt, czy wyposażenie. Wystarczy wynająć gabinet medyczny w którejś z instytucji ochrony zdrowia. Początki zawsze są trudne, jednak zdobycie dobrej opinii i zaufania pacjentów jest punktem startowym dynamicznego rozwoju i sukcesu zawodowego.
ul. Stefana Batorego 64c
96-100 Skierniewice
ul. Piotrkowska 278
90-361 Łódź
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->