aheAkademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej poświęconej zagadnieniu Pedagogika Pozytywna. Wydarzenie będzie miało miejsce 8 czerwca bieżącego roku w siedzibie Akademii przy ul. Rewolucji 1905r. nr 52 w sali H-116.


Celem konferencji jest zapoczątkowanie dyskusji w obszarze pedagogiki pozytywnej opartej na zasobach, mocnych stronach, zdolnościach, dobrych relacjach z ludźmi i szczęściu. Konferencja ma charakter naukowo-metodyczny i jest podzielona na dwie części:

1. SESJA PLENARNA 12.00–13.45
Wprowadzenie uczestników w problematykę zagadnienia, ustalenia definicyjne oraz aspekty teoretyczne dotyczące pedagogiki pozytywnej. W tej części:

dr Kamila Witerska, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, przedstawi pomysł rozwijania autonomii i samooceny dziecka w programie „Trampolina, hop do góry!” 

Kamila Witerska jest wykładowcą AHE a także współautorką nowego podręcznika dla przedszkolaków „Trampolina. Hop, do góry!”, który oparty jest na założeniach pedagogiki pozytywnej i pozytywnej dyscypliny.

lic. Agata Ronkainen, Finnish-American Kindergarten, Helsinki, Finland odpowie na pytanie - Dlaczego fiński model edukacji?
Agata Ronkainen, absolwentka pedagogiki AHE, przyjedzie do Łodzi z Finlandii specjalnie dla nas. Opowie o przedszkolu Finnish-American Kindergarten, w którym pracuje i odpowie na pytanie dlaczego taki model edukacji.

mgr Joanna Baranowska opowie jak pracować z grupą zgodnie z założeniami Pozytywnej dyscypliny
Joanna Baranowska - coach i psycholog zafascynowana Pozytywną Dyscypliną, którą propaguje w Polsce od 2012 r. na wszystkie możliwe sposoby. Prowadzi projekt MAMA NA WŁASNYCH ZASADACH gdzie pomaga mamom odbudować swoje życie po urodzeniu dziecka, zbudować zgodną ze sobą równowagę i zyskać więcej miłości i radości, dla siebie, dzieci i rodziny.

2. POZYTYWNE WARSZTATY 14.15–15.45
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli:

mgr Joanna Baranowska

Pozytywna Dyscyplina dostarcza nauczycielom gotowych narzędzi i technik do pracy z klasą i z dzieckiem. POZYTYWNA DYSCYPLINA została stworzona, aby kształcić młodych ludzi do bycia odpowiedzialnymi, pełnymi szacunku i zaradności członkami społeczeństwa.Metoda ta uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych w zachęcający dla dzieci i dorosłych, pełen szacunku sposób (w tym rodziców, nauczyciele, dostawcy opieki nad dziećmi, młodzi pracownicy, i inne). Jest oparta o najlepiej sprzedającą się i niezwykle popularną od 30 lat i ciągle aktualizowaną książkę „Pozytywna Dyscyplina” autorstwa dr Jane Nelsen i współautorów Lynn Lott , Cheryl Erwin i innych. Udział w konferencji, w tym w warsztatach metodycznych, potwierdzony zostanie stosownym zaświadczeniem. Uczestnicy konferencji otrzymają pakiet atrakcyjnych materiałów metodycznych - narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, karty Dixit i inne - przydatnych w pracy w szkole. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji.

Opłata konferencyjna obejmuje koszt materiałów konferencyjnych przygotowanych przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi i wynosi 80 zł.
Termin nadsyłania zgłoszeń i wnoszenia opłaty konferencyjnej upływa 31.05.2018r.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o dokonanie wpłaty na konto:
nazwa banku: Bank Zachodni WBK SA

nr konta: 25 1090 1304 0000 0001 0104 4736

W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika, Konferencja Pedagogika Pozytywna

Harmonogram konferencji jest dostępny pod TYM linkiem, natomiast szczegółowe informacje znajdują sie na stronie internetowej konferencji.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->