Technik dentystyczny posiada kwalifikacje do wykonywania robót techniczno-dentystycznych, polegających na przygotowaniu i obróbce protez dentystycznych w pracowni protetycznej. Są to studia osób, które chcą związać na stałe ze stomatologią. Jest to świetne uzupełnienie kierunku lekarsko-dentystycznego, choć technika dentystyczna sama w sobie. Absolwenci mogą pracować pracowniach techniczno-dentystycznych, a także tych zajmującymi się protetyką i ortodoncją. Jakie treści są realizowane w ramach programu studiów? Aby dowiedzieć się czegoś więcej zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

W programie studiów uwzględniono przedmioty podstawowe: anatomię z histologią, fizjologię człowieka, fizjologię narządu stomatognatycznego, podstawy epidemiologii, zdrowie publiczne, pierwszą pomoc przedmedyczną, ochronę środowiska, ekonomię, finanse oraz organizację i zarządzania w ochronie zdrowia, przedmioty kierunkowe: techniki protetyczne, techniki ortodontyczne, propedeutykę protetyki i ortodoncji, materiałoznawstwo techniczno-dentystyczne, technologie odlewnicze w technice dentystycznej, modelarstwo i rysunek, chemię ogólną, biofizykę, biochemię, konstrukcję protez stałych i ruchomych.

Po studiach:

Absolwent jest przygotowany do pracy w pracowniach protetycznych i ortodontycznych zakładów opieki zdrowotnej oraz możliwość prowadzenia własnej pracowni techniczno-dentystycznej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->